pilt

Uudised


Kanada "purustas" eestlaste võimaliku rekordi!


Linetantsu Gunnessi rekord on purustatud Kanada tantsijate poolt.

 

18. juunil 2006 moodustati maailma pikim ühekordne tantsurivi Pärnumaal Audru vallas Sassi tallis Eesti VII Linetantsu festivali raames. Maailma pikimas ühekordses tantsurivis osales 1246 tantsijat kellest 26 tantsisid ratastoolis.

Tollel hetkel ületas see tulemus kehtivat Guinnessi rekordit 96 tantsija võrra. Rekordi kinnitamiseks salvestati see mitme liikuva kaameraga nii maalt kui ka õhust. Protsessi aususe tunnistajateks olid Audru vallavanem Rein Talisoo ja juhtivkonstaabel Harli Hansen.

Rekordi kinnitamise reeglistik näeb ette, et jooksva kalendriaasta jooksul ületatud rekordid jäävad rekordiraamatust välja. Kuna eelmise aasta 9. novembril moodustati sarnane ühekordne tantsurivi Torontos, Kanadas, kus tantsimas (tegelikult küll vaid „kicke“ sooritamas!!!) oli 1681 inimest, siis jäi eestlaste poolt saavutatud rekord lõplikult registreerimata. Sellesisuline kiri laekus rekordi korraldajaile Eestisse vahetult enne jaanipäeva, mil uue festivalini aega vaid kaks nädalat.

Sel aastal toimub Eesti VIII Linetantsu festival maagilisel kuupäeval 07.07.07 ja festivali kavas on pikima ühekordse tantsurivi asemel hoopiski uue elemendina MAATRIKS. Mõõdetakse ristkküliku külgi ja nii on väga lihtne arvestada protsessis osalejate arvu. Kogu tegevus mahub ühele platsile ja ei ole vaja helindada kilomeetrite pikkust rida. Maatrikstantsu hetkel kehtiv Guinnessi rekord on tehtud üle 12 000 tantsijaga. Seega läheb Eestis selle rekordi ületamiseks, arvestades meie rahvaarvu, veel mitu aastat.

Linetantsu festivali korraldajate eesmärgiks on populariseeride linetantsu ning tagasilöök Guinnessi rekordiga ei mõjuta oluliselt igapäevaelu ega konkreetselt festivali kulgu. Tantsu populaarsus järjest kasvab ja vallutab üha uusi ja uusi tantsusaale ning väljakuid.

UUDISED

9. detsembri Nõmme tundide muudatus!
9. 12. EI TOIMU NÕMMEL AUSALT ALGAJATE kl. 12.30 TANTSUTUNDI. See-eest on kõik algajad väga oodatud ...
02. detsember 2018

TANTSIME SUVEL IKKA KA! :)
SUVISED TANTSUTUNNID NÕMME SUURES SAALIS25.07 / 01.08. / 08.08. Tund kestab 18.30 - 20.00Igas...
26. juuli 2017

PALJU ÕNNE TIIULE JA PAULIINELE ;)
JUHHHHHHUUUUU, ELAGU MEIE TIIU :) JA PAULIINE :) ! PALJUPALJUPALJU ÕNN...
16. juuni 2017

 

ÜRITUSED

 

LINE-TANTSU ÕPPIMINE

Tundidesse on oodatud nii vanad kui uued tantsuhuvilised!

UUS LINETANTSULINE HOOAEG 2015/2016 ehk Kaie Segeri line-tantsu treeningud siin & seal:
 

GALERII

Galeriis leidub rohkesti pildimaterjali toimunud üritustelt ja võistlustelt.
Loomulikult leidub siin hulganisti pilte ka erinevatest tantsutundidest.

12.12.2014
Kodulehekülje teostus: CarlNet OÜ