pilt

Uudised


MISSION POSSIBLE" ehk EESTI IX LINETATSU FESTIVAL


 

EESTI IX LINETANTSU FESTIVAL

 

Eesti IX Linetantsu festival toimub 14.- 15. juunil 2008 Pärnu linnas ja Sassi tallis Pärnumaal. Seekordne festival tuleb eriline! Nii nagu eestlasele kohane, oleme sunnitud ja kohustatud tegema tagasi Kanadale. Miks? Oma riigi suurust ära kasutades ja lihtsamat vastupanuteed minnes napsasid “torontokad” meil nina eest ühekordse pikima tantsurivi Guinnessi rekordi. See ei saa mitte nii jääda!

 

2006. aasta Linetantsu festivali raames püstitasime Guinnessi rekordi, moodustades pikima ühekordse tantsurivi 1246 tantsijaga, kellest 26 tantsis ratastoolis. Selle tulemusega edestasime sakslaste varasemat rekordit 96 tantsija võrra. Esitasime rekordit puudutavad andmed Guinnessi kontorile. Sama aasta 9. novembril kogunesid Kanadas spetsiaalsel erinevate Guinnessi rekordite purustamise üritusel tuhanded inimesed, kes muude rekordite ületamiste hulgas purustasid ka pikima ühekordse tantsurivi rekordi. Tantsijad ei vaevunud tantsima ühtegi konkreetset tantsu, vaid vibutasid lihtsalt jalgu (sooritasid “kick´e”). Ametlikult  sai aga rekord ületatud ning pikimas ühekordses tantsurivis tantsis 1681 tantsijat.

Seega 435 inimest rohkem kui meil.

 

Linetantsu Festivali korraldajateni jõudis info nendest sündmustest selle aasta jaanipäeva eel. Paraku jäi liiga lühikeseks aeg, et sel aastal kanadakate rekordi purustamiseks midagi ette võtta. Küll aga saame õigluse taastada tuleval aastal.

 

2008. aasta festivali raames pikima ühekordse tantsurivi moodustamiseks loodame kokku saada vähemalt 2000 tantsijat. Meie ideele on toetust avaldanud Leedu, Läti ja Soome linetantsijad, kes on lubanud rekordi püstitamisele kaasa aidata. Korraldajad on aga veelgi rohkem valmis panustama projekti edusse. Plaanis on tellida TTÜ meeskoorilt spetsiaalne lugu, mis kõlaks eesti keeles ja ning koos selle looga tantsitakse Eestimaal läbi aegade lihtsaim ning populaarseim line-tants “VARBATANTS” ehk “TOEDANCE”. (kirjelduse leiab õige pea www.estonianlinedance.com ning www.noorusemaja.ee kodulehtedelt)

 

Ühekordne pikim tantsurivi Guinnessi rekordisooritus toimub Eesti IX Linetantsu festivali esimesel päeval 14. juunil 2008.

 

Pikimasse rivisse registreerumine on juba alanud. Me vajame tantsijate abi ka vähemalt 5 kilomeetri pikkuse tantsurivi helindamisel. Palume parkida autod teatud vahemaade tagant rekordirajale ja häälestada raadiod Eesti Raadio (täpsustamisel) kanalile. Plaanime välja töötada spetsiaalse arvutiprogrammi, mille abil tantsurivis osaleja saab koha oma auto lähedusse ja kohanäitajatel on lihtne teid aidata. Lisaks palume kaasa võtta võimalikult palju nn “sangasid” ehk kaasaskantavaid raadioid + patareid sisse!

 

Rekordi püstitamisega seotud organisatoorne töö ja kulud on suured. Siinkohal üleskutse tantsijatele: palun aidake meil leida rahalist tuge firmadest, organisatsioonidest, kus te töötate. Pakume vastu reklaami kohapeal, festivaliga seotud trükistel ning internetikeskkondades. Eelmise aasta kogemus näitab, et ajakirjanduse huvi festivali ja pikima tantsurivi vastu on suur ja toetajate kaubamärgid on leidnud väärilist kajastamist.

 

Registreerimine aadressidel         kaie@estonianlinedance.com ja info@noorusemaja.ee

                                  Info:        www.estonianlinedance.com ja www.noorusemaja.ee

Sponsorlepingud: Uudo Laane 5143726  info@noorusemaja.ee

UUDISED

9. detsembri Nõmme tundide muudatus!
9. 12. EI TOIMU NÕMMEL AUSALT ALGAJATE kl. 12.30 TANTSUTUNDI. See-eest on kõik algajad väga oodatud ...
02. detsember 2018

TANTSIME SUVEL IKKA KA! :)
SUVISED TANTSUTUNNID NÕMME SUURES SAALIS25.07 / 01.08. / 08.08. Tund kestab 18.30 - 20.00Igas...
26. juuli 2017

PALJU ÕNNE TIIULE JA PAULIINELE ;)
JUHHHHHHUUUUU, ELAGU MEIE TIIU :) JA PAULIINE :) ! PALJUPALJUPALJU ÕNN...
16. juuni 2017

 

ÜRITUSED

 

LINE-TANTSU ÕPPIMINE

Tundidesse on oodatud nii vanad kui uued tantsuhuvilised!

UUS LINETANTSULINE HOOAEG 2015/2016 ehk Kaie Segeri line-tantsu treeningud siin & seal:
 

GALERII

Galeriis leidub rohkesti pildimaterjali toimunud üritustelt ja võistlustelt.
Loomulikult leidub siin hulganisti pilte ka erinevatest tantsutundidest.

12.12.2014
Kodulehekülje teostus: CarlNet OÜ